COELO: Onzichtbare precariobelasting verstoort zicht op lokale lasten
7 april 2015
Huishoudens moeten een goede afweging kunnen maken tussen de belastingdruk en voorzieningenniveau in de gemeente. Goed zicht op de hoogte van de lokale lasten is daarvoor onontbeerlijk. Doordat veel gemeenten precariobelasting heffen op leidingen van nutsbedrijven wordt dat zicht vertroebeld. Dat blijkt uit onderzoek van Corine Hoeben van COELO.
De Wet versterking toepassing profijtbeginsel bij de watersysteemheffing treedt vrijwel geheel in werking op 1 januari 2026. Daarop is één uitzondering gemaakt.
Hof Den Haag oordeelt dat de naheffingsaanslag parkeerbelasting terecht is opgelegd, omdat de onjuiste parkeerzone in de parkeerapp voor rekening van de parkeerder komt.
Hof ’s-Hertogenbosch oordeelt dat de heffingsambtenaar met verwijzing naar de begrotingen van het waterschap en de gemeenten en de gespecificeerde weergave van kosten en opbrengsten van de afvalstoffenheffing en rioolheffing naar vermogen inzicht verschaft in de door X betwiste kosten.
Hof ’s-Hertogenbosch oordeelt dat de bezwaren van X BV tegen de aanslagen onroerendezaakbelasting, rioolheffing, reinigingsrecht en reclamebelasting terecht niet-ontvankelijk zijn verklaard wegens termijnoverschrijding. De verzoeken van X BV om kwijtschelding en uitstel van betaling kwalificeren niet als bezwaarschrift. De Hoge Raad verklaart het beroep in cassatie niet-ontvankelijk.
Hof Den Haag oordeelt dat de term 'maximale aanmeldduur' niet hetzelfde betekent als 'maximale parkeerduur' waardoor X zich opnieuw moet aanmelden om parkeerbelasting te voldoen.
Vakbond FNV wil dat waterschappen een rechtvaardiger kwijtscheldingsbeleid gaan voeren. "Er zitten grote verschillen tussen regio's. Dat is onrechtvaardig en moet anders", zegt bestuurder Maureen van der Pligt van FNV Uitkeringsgerechtigden. De regels zouden landelijk moeten worden gelijkgetrokken.
Hof Den Haag oordeelt dat de naheffingsaanslag parkeerbelasting terecht is opgelegd, ondanks bezwaren van X over schending van de AVG. De heffingsambtenaar heeft voldoende bewijs geleverd.
Hof Arnhem-Leeuwarden oordeelt dat X tekortschiet in zijn onderzoeksplicht bij het gebruik van een parkeerapp, waardoor de naheffingsaanslag terecht is opgelegd.
Hof Den Haag oordeelt dat het beroep van X BV wegens niet tijdig beslissen over de beschikking wettelijke rente niet-ontvankelijk is. De beschikking was reeds genomen.