The press release of the European Commission can be found on the website europe.eu.
Gerelateerde artikelen
Adviseur EU-hof steunt eerdere vernietiging KLM-coronasteun
De miljardensteun die de Nederlandse staat tijdens de coronapandemie aan KLM verleende, staat opnieuw juridisch ter discussie. Een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie adviseert een eerdere vernietiging van de Europese goedkeuring voor de steun door de op een na hoogste EU-rechter in stand te laten.
De Hoge Raad onder druk?
Onder druk van buitenaf kan 2026 een bijzonder jaar worden voor de Hoge Raad. Ik doel daarbij op twee ontwikkelingen in Europees verband (Unierecht en EVRM).
Nederland blijft innovatiekoploper bij Europese octrooiaanvragen
Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.