De Belastingdienst heeft de nieuwe brochure ‘Becon-uitstel voor fiscaal dienstverleners belastingjaar 2024 (beconregeling)’ gepubliceerd. Vanaf 1 maart 2025 kunnen belastingadviseurs becon-uitstel aanvragen voor de aangiften inkomstenbelasting en vennootschapsbelasting over 2024. De brochure is dit jaar op meerdere punten aangepast.
In de brochure staat wat de faciliteit becon-uitstel inhoudt, aan welke voorwaarden de adviseur moet voldoen en hoe de aanvraagprocedure voor het becon-uitstel verloopt. Ook staat er informatie over het verplicht digitaal aanleveren van verzoeken voor becon-uitstel en het ophalen van het Service Bericht Uitstel waarvoor Standard Business Reporting nodig is.
In voorgaande jaren werden er kleine aanpassingen in de brochure doorgevoerd, zoals bijvoorbeeld jaartallen. Dit jaar zijn er grotere aanpassingen gedaan. Zo is er meer aandacht voor het inleverschema en zijn enkele naamswijzigingen opgenomen. Daarnaast staat in de vernieuwde brochure informatie over de gevolgen als de belastingadviseur niet voldoet aan de voorwaarden voor de faciliteit becon-uitstel, en de mogelijkheden en voordelen van het op tijd aanvragen van aanvullend uitstel.
Inleverschema
Ook de percentages in het inleverschema zijn vanaf dit jaar aangepast. Zo zijn de percentages nu afgerond en kan iemand in één oogopslag zien welk percentage in een maand moet zijn ingeleverd. Het inleverschema is een van de voorwaarden van de faciliteit becon-uitstel. Gedurende het jaar moet steeds een deel van de aangiften van klanten zijn ingediend volgens het inleverschema.
De nieuwe brochure is te downloaden op de website van de Belastingdienst (pdf).
Bron: Belastingdienst
Informatiesoort: Nieuws
Rubriek: Fiscaal bestuurs(proces)recht, Kantoren