Hof Amsterdam oordeelt in hoger beroep dat de autohandelaar met het overleggen van zijn in- en verkoopboek niet aannemelijk heeft gemaakt dat de boete vanwege zijn slechte financiële situatie moet worden gematigd.

De heer X exploiteert een autobedrijf. Aan X is een naheffingsaanslag motorrijtuigenbelasting en een 100% verzuimboete opgelegd wegens het op 13 juni 2009 gebruik maken van de openbare weg zonder handelaarskentekenplaten. De betreffende auto behoorde tot de bedrijfsvoorraad van X. Rechtbank Haarlem handhaaft de aanslag en de boete. Op de flitsfoto is namelijk te zien dat noch op de daarvoor bestemde plaats aan de achterzijde van de auto, noch achter de achterruit een handelaarskentekenplaat was aangebracht. X gaat in hoger beroep vanwege de hoogte van de boete.

Hof Amsterdam oordeelt dat X met het overleggen van zijn in- en verkoopboek niet aannemelijk heeft gemaakt dat de boete vanwege zijn slechte financiële situatie moet worden gematigd. Uit deze gegevens kan namelijk niet het besteedbare inkomen van 2009, 2010 en het lopende jaar worden afgeleid. De boete is passend en geboden. Het beroep van X is ongegrond.

[Bron Uitspraak]

Informatiesoort: VN Vandaag

Rubriek: Bronbelasting, Belastingheffing van motorrijtuigen

Instantie: Hof Amsterdam

1

Gerelateerde artikelen