De Hoge Raad stemt in met het oordeel van het hof dat geen plaats is voor geruisloze omzetting omdat belanghebbenden na inbreng van de onderneming in de BV winst uit (die) onderneming zijn blijven genieten via het partnership.

Belanghebbenden verkopen hun boerderij in Nederland en starten vervolgens in Canada een boerderij. Hof ’s-Hertogenbosch oordeelt dat belanghebbenden geen geruisloze omzetting kunnen toepassen. Kort na inbreng van de onderneming in de BV zijn belanghebbenden in Canada een partnership aangegaan met de BV. Via het partnership zijn belanghebbenden ook na inbreng van de onderneming in de BV winst uit (die) onderneming blijven genieten. Alsdan is er geen plaats voor toepassing van art. 3.65 Wet IB 2001.

De Hoge Raad stemt in met het oordeel van het hof. Daaraan doet niet af dat belanghebbenden de kernactiviteiten van de onderneming wel hebben ingebracht in de BV. Ook wordt het oordeel niet anders door de jurisprudentie van de Hoge Raad, die inhoudt dat de regeling van de geruisloze inbreng niet uitsluit dat tegelijkertijd met de wijziging van de vorm waarin de onderneming wordt gedreven, wijzigingen in de aard of omvang van de onderneming(sactiviteiten) worden aangebracht, zolang dat niet leidt tot overdracht of liquidatie van de onderneming. Het hof heeft het aangaan van het partnership en de inbreng van de onderneming in de BV in onderlinge samenhang mogen beschouwen. Het oordeel van het hof, dat erop neerkomt dat deze transacties behoren tot een geheel van rechtshandelingen gericht op het tot stand brengen van de uiteindelijke structuur, is feitelijk en niet onbegrijpelijk. Uitgaande van zijn oordeel over de strekking van het samenhangende geheel van rechtshandelingen heeft het hof terecht geoordeeld dat geen sprake is van een ‘omzetting van een onderneming’ en dat daarom geen plaats is voor toepassing van art. 3.65 Wet IB 2001.

[Bron Uitspraak]

Wetsartikelen:

Uitvoeringsregeling inkomstenbelasting 2001 3.65

Informatiesoort: VN Vandaag

Rubriek: Inkomstenbelasting

Instantie: Hoge Raad

Editie: 14 april

Uitsluiting Nieuwsbrief: Uitsluiting Nieuwsbrief

Carrousel: Carrousel

56

Inhoudsopgave van deze editie

Gerelateerde artikelen