Hof Amsterdam oordeelt dat de netto-methode moet worden gebruikt bij de berekening van de aftrek ter voorkoming van dubbele belasting. De inspecteur heeft dan ook terecht rekening gehouden met de schuld.

X bezit een huis in Italië. Voor de verbouwing van de woning neemt X een lening op bij zijn bv. In geschil is of bij de berekening van de aftrek ter voorkoming van dubbele belasting rekening moet worden gehouden met de schuld (netto-methode) of niet (bruto-methode). X stelt dat geen rekening mag worden gehouden met de schuld. Hij beroept zich daarbij op art. 10 Protocol bij het belastingverdrag met Italië.

Hof Amsterdam oordeelt dat de netto-methode moet worden gebruikt bij de berekening van de aftrek ter voorkoming van dubbele belasting. Het hof overweegt daarbij dat art. 10 Protocol niet van toepassing is op belastingen naar het inkomen. Art. 10 Protocol verwijst namelijk naar art. 23 belastingverdrag Nederland-Italië, en die bepaling betreft de belastingheffing naar vermogen. Verder wijst het hof nog op de toelichtende nota bij het belastingverdrag Nederland-Italië. Hieruit blijkt dat Nederland de netto-methode mag toepassen. Het gelijk is aan de inspecteur.

[Bron Uitspraak]

Wetsartikelen:

Wet inkomstenbelasting 2001 5.3

Overeenkomst tussen het Koninkrijk der Nederlanden en de Italiaanse Republiek tot het vermijden van dubbele belasting en het voorkomen van het ontgaan van belasting met betrekking tot belastingen naar het inkomen en naar het vermogen 24

Overeenkomst tussen het Koninkrijk der Nederlanden en de Italiaanse Republiek tot het vermijden van dubbele belasting en het voorkomen van het ontgaan van belasting met betrekking tot belastingen naar het inkomen en naar het vermogen 23

Informatiesoort: VN Vandaag

Rubriek: Inkomstenbelasting, Internationaal belastingrecht

Instantie: Hof Amsterdam

1

Gerelateerde artikelen